2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 4. ve 5. Sınıf Öğrencileri için Alan içi Seçmeli Ders Tercihleri4. ve 5. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

ALAN İÇİ SEÇMELİ DERS TERCİHLERİNİZİ YAPINIZ

Değerli Öğrencilerimiz;

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı için 1 yılda 4 dönem olacak şekilde STAJ KURULLARININ DEĞİŞME TARİHLERİNE UYGUN OLARAK HAZIRLANAN alan içi seçmeli ders tercihlerinizi aşağıda verilen linki kullanarak yapabilirsiniz.  

Sınıflara göre tercih işlemlerinin yapılabileceği gün ve saatler aşağıda verilmiştir:

4. Sınıf öğrencilerimiz  23 Ağustos 2017 Çarşamba 06:00  ile 23:00 saatleri arasında

5. Sınıf öğrencilerimiz  22 Ağustos 2017 Salı 06:00  ile 23:00 saatleri arasında

Öğrencilerimizin tercihlerini yaparken dikkat etmelerinin gerekli olduğu önemli konular aşağıda sunulmuştur.

  1. Bu yıl alan içi seçmeli dersler tüm eğitim dönemine yayılmış olup her hafta Cuma günleri 10.30 ile 12.20 saatleri arasında yapılacaktır.
  2. Her öğrencimiz her bir staj kurulu dönemi için 1 alan içi seçmeli ders tercih etmeli, 1 yılda her bir sınıf için toplam 4 alan içi seçmeli ders tercihi yapmalıdır.
  3. Alan içi seçmeli ders tercihlerinin etkin bir şekilde uygulanabilmesi için Trakya Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile birlikte çalışılmış ve yazılımın izin verdiği ölçüde bazı önlemler alınmıştır. Bu birimin önerisiyle tercihlerin hem mesai saati dışı hem de mesai saatlerini de kapsayacak şekilde yapılması planlanmıştır. Aşırı yüklenmeye neden olmamak için her öğrencimizin sadece bir sayfa açması önerilmekte, sistemi kilitleyecek şekilde giriş yapan IP numaralarının saptanması ve bu numaralardan girişlerin engellenmesi planlanmaktadır.
  4. Her türlü önlemin alınmasına karşın bazı öğrencilerimizin tercih yapmayacağı veya yapamayacağını öngörmekteyiz. Bu öğrencilerimiz de sistematiği önceden tanımlanmış bir örüntüyle alan içi seçmeli derslerine Dekanlığımız tarafından yerleştirilecektir.
  5. Her alan içi seçmeli ders kurulu için maksimum 15 kontenjan tanımlanmış olup, yeterli sayıda tercih edilmeyen alan içi seçmeli dersler açılmayacaktır. Bu grupta yer alan öğrenciler yine sistematiği önceden tanımlanmış bir örüntüyle alan içi seçmeli derslerine Dekanlığımız tarafından yerleştirilecektir.
  6.  Öğrencilerimiz bilgi işlem şifrelerinin çalışıp çalışmadığını önceden kontrol etmelidirler.

Öğrencilerimizin,  başarılı bir alan içi seçmeli staj dönemi geçirmelerini dileriz.


-  Öğrenci listesini Kontrol etmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.

         4.Sınıf         5.Sınıf

-  Ders künyelerini incelemek için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.

        4.Sınıf         5.Sınıf

-  Tercih yapmak için 
tıklayınız 

 Ek Dosyalar
Bu içerik 15.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 6019 kez okundu.