2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. ve 3. Sınıf Öğrencileri için Alan içi Seçmeli Ders Tercihleri2. ve 3. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

ALAN İÇİ SEÇMELİ DERS TERCİHLERİNİZİ YAPINIZ

Değerli Öğrencilerimiz;

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı için 1 yılda 4 dönem olacak şekilde DERS KURULLARININ DEĞİŞME TARİHLERİNDEN BAĞIMSIZ OLARAK HAZIRLANAN alan içi seçmeli ders tercihlerinizi aşağıda verilen linki kullanarak yapabilirsiniz. Sınıflara göre tercih işlemlerinin yapılabileceği gün ve saatler aşağıda verilmiştir:

     2. sınıf öğrencilerimiz 09 Eylül 2017 Cumartesi günü saat 08:00 ile 10 Eylül 2017 Pazar günü saat 08:00 arasında,
     3. sınıf öğrencilerimiz 10 Eylül 2017 Pazar günü saat 08:00 ile 11 Eylül 2017 Pazartesi saat 08:00 arasında tercih yapabileceklerdir.

Öğrencilerimizin tercihlerini yaparken dikkat etmelerinin gerekli olduğu önemli konular aşağıda sunulmuştur.

  1. Bu yıl alan içi seçmeli dersler tüm eğitim dönemine yayılmış olup her hafta Çarşamba günleri 13.30 ile 17.20 saatleri arasında yapılacaktır.
  2. Her öğrencimiz 1 yılda her bir sınıf için toplam 4 alan içi seçmeli ders tercihi yapmalıdır.
  3. Alan içi seçmeli ders tercihlerinin etkin bir şekilde uygulanabilmesi için Trakya Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile birlikte çalışılmış ve yazılımın izin verdiği ölçüde bazı önlemler alınmıştır. Aşırı yüklenmeye neden olmamak için her öğrencimizin sadece bir sayfa açması önerilmekte, sistemi kilitleyecek şekilde giriş yapan IP numaralarının saptanması ve bu numaralardan girişlerin engellenmesi planlanmaktadır.
  4. Her türlü önlemin alınmasına karşın bazı öğrencilerimizin tercih yapmayacağı veya yapamayacağını öngörmekteyiz. Bu öğrencilerimiz de sistematiği önceden tanımlanmış bir örüntüyle alan içi seçmeli derslerine Dekanlığımız tarafından yerleştirilecektir.
  5. Kontenjanlar;

(a)   2. Sınıflar için maksimum 18,

(b)   3. Sınıflar için ise maksimum 15 kişi olarak belirlenmiş olup, yeterli sayıda tercih edilmeyen alan içi seçmeli dersler açılmayacaktır. Bu grupta yer alan öğrenciler yine sistematiği önceden tanımlanmış bir örüntüyle alan içi seçmeli derslerine Dekanlığımız tarafından yerleştirilecektir.

        6. Öğrencilerimiz bilgi işlem şifrelerinin çalışıp çalışmadığını önceden kontrol etmelidirler.


Öğrencilerimizin, başarılı bir alan içi seçmeli ders dönemi geçirmelerini dileriz.


NOT: Süreç başlangıçlarında aşırı yüklenme nedeniyle sisteme girişle ilgili sorunlar yaşanabilir, sabırlı olunmalı, tek sayfa üzerinden işlem yapmalı ve bu durum yazılımın çalışmadığı yönünde yorumlanmamalıdır.
-  Öğrenci listesini Kontrol etmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.

         2.Sınıf         3.Sınıf

-  Ders/staj  künyelerini incelemek için tıklayınız.

-  Tercih yapmak için tıklayınız 

 

 
Ek Dosyalar
Bu içerik 07.09.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 4580 kez okundu.